Metody rehabilitacji

Terapia Manualna wg IFOMPT
Terapia Manualna jest to uznana na całym świecie forma leczenia, oparta o dokładny wywiad i badanie. Dzięki rozbudowanemu badaniu różnicującemu diagnozowana jest przyczyna bólu i dysfunkcji.

Jednym z elementów terapii jest stosowanie szeregu technik manualnych dla przywrócenia prawidłowej funkcji stawów, mięśni i nerwów.

Terapia manualna bazuje również na czynnym udziale pacjenta, którego zadaniem jest aktywna praca nad poprawą przeciążonej struktury poprzez wykonywanie odpowiednio dobranych ćwiczeń.

Metoda P-DTR:
Prioprioceptive – Deep Tendon Reflex to nowatorska i prężnie rozwijająca się metoda leczenia układu mechanorecepcyjnego.

Do prawidłowego funkcjonowania ciało wykorzystuje informacje wysyłane przez receptory do naszego mózgu. Receptory, będące precyzyjnymi sensorami, funkcjonują 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu.

Co się stanie, kiedy prawidłowe funkcjonowanie receptorów zostanie zaburzone na skutek wypadku, urazu, skręcenia czy zabiegu operacyjnego

Prawdopodobnie mózg będzie otrzymywał błędny sygnał z tego miejsca, czego efektem będzie nieprawidłowy wzorzec ruchowy, ból, ograniczenie lub brak siły.

Istotnym elementem terapii P-DTR jest zebranie szczegółowego wywiadu odnośnie przebytych urazów i zabiegów operacyjnych. Leczenie daje natychmiastowe i trwałe efekty, a sama terapia jest bezbolesna dla Pacjenta.

Manipulacje Powięziowe:
Metoda Manipulacji Powięziowych jest formą terapii manualnej. Dzięki wieloletnim badaniom naukowym, sekcjach zwłok i obserwacjach klinicznych, autorzy metody zaproponowali leczenie dysfunkcji układu mięśniowo-szkieletowego i narządów wewnętrznych, poprzez pracę na powięzi (tkance łącznej). Kluczem do efektywnej terapii jest prawidłowo zebrany wywiad z Pacjentem na temat obecnych i wcześniejszych dolegliwości bólowych oraz urazów.

Sama terapia polega na mobilizacji precyzyjnie dobranych i zlokalizowanych punktach w powięzi w celu przywrócenia jej odpowiedniej ruchomości. Skuteczność metody potwierdzają coraz liczniej powstające badania naukowe oraz zadowoleni Pacjenci.

Kontakt:

+48 501 319 929 

kontakt@reha-punkt.eu

 

Godziny otwarcia gabinetu:

Poniedziałek – Piątek: 8:00 – 21:00
Sobota: 8:00 – 16:00
Niedziela: zamknięte

44-100 Gliwice
ul. Wiktora Gorzołki 17a/1